Jak powstaje projekt?

1. Naszym podstawowym celem jest przystosowanie aranżacji wnętrza do wizji i oczekiwań naszego klienta. Brane są pod uwagę aspekty estetyczne, jak i funkcjonalność. Aby jak najlepiej zapoznać się z Państwa wymaganiami, współpraca zawsze zaczyna się od spotkania, podczas którego dyskutujemy na temat sposobu wykorzystania danych pomieszczeń, Państwa ulubionych kolorów i materiałów, preferowanego stylu, a także trybu życia. Przeważnie projektant wnętrz przedstawia realizacje, które ułatwiają precyzyjne uzgodnienie różnych szczegółów.

2. Wykonujemy inwentaryzację, by mieć dokładny obraz aranżowanych pomieszczeń.

3. Tworzymy propozycję układu funkcjonalnego pomieszczeń, tak by odpowiadał życzeniom klienta. To bardzo ważny etap, bo na jego podstawie powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, czyli decydujemy o głównych zmianach budowlanych. Jak tylko pozwala na to układ mieszkania, czy domu, proponujemy parę aranżacji funkcjonalnych.

4. Po zatwierdzeniu przez klienta układu funkcjonalnego przechodzimy do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja przedstawiana jest na wizualizacjach i widokach płaskich w skali 1:25. Planujemy nie tylko architekturę pomieszczenia, ale tworzymy też meble – oprócz tapicerowanych. Dopiero gdy stosujemy indywidualnie stworzone meble dostosowane do pomieszczenia w którym są umieszczone, projektowane wnętrze zyskuje swój jedyny i niepowtarzalny wyraz. W małych przestrzeniach wykonane na wymiar meble niezwykle wpływają też na funkcjonalność mieszkania.

5. Po ukończeniu koncepcji architekt wnętrz przechodzi do projektu technicznego. Rozrysowujemy precyzyjnie wszystkie elementy w programie CAD. Klient otrzymuje pełną dokumentację techniczną, na którą składa się projekt zmian budowlanych, dyspozycja zmian i dodanych elementów w układzie elektryki, wod-kan. i jeśli trzeba c.o. Dokumentacja wydawana jest w formie książki A4 z rysunkami w skali 1:25 i wizualizacjami lub przesyłana mailem w plikach pdf.